Тадбиркорлар куни муносабати билан мамлакатимиз тараққиётига муносиб ҳисса қўшиб келаётган соҳа вакилларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони
Мамлакатимизда тадбиркорликни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш ва ривожлантириш, ишбилармонлик муҳитини яхшилаш, давлат-хусусий шерикчилик муносабатларини кенг жорий этиш борасида яратилган имкониятлардан унумли фойдаланиб, республикамизнинг иқтисодий қудрати ва экспорт салоҳиятини оширишга катта ҳисса қўшиб келаётгани, ўзининг ташаббускорлиги, билим ва тажрибасини яққол намоён этиб, соҳага инвестицияларни жалб қилиш, лойиҳаларни муваффақиятли амалга ошириш, янги иш ўринлари яратиш, аҳоли фаровонлигини юксалтириш йўлида алоҳида ибрат ва намуна кўрсатаётгани, шунингдек, жамиятда ўзаро кўмак, саховат ва меҳр-оқибатни кучайтиришга қаратилган эзгу ишлардаги фаол иштироки учун қуйидагилар мукофотлансин:
«Меҳнат шуҳрати» ордени билан
1. Абдуллаев Баходир Тожимирзаевич - Чуст туманидаги «Tai Chang Special Steel» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Наманган вилояти
2. Мухитдинов Батир Абдулхамитович - Яшнобод туманидаги «Bakan Tex» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент шаҳри
3. Нуритдинов Пахритдин Джамалович - Қибрай туманидаги «Agro-Light Business» гулчилик хўжалиги раҳбари, Тошкент вилояти
4. Тўйчиев Каримжон Зикриёевич - Сирдарё туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Сирдарё вилояти
5. Усмонов Ботир Сувонович - Жондор туманидаги «Яккатут кластери» масъулияти чекланган жамияти раиси, Бухоро вилояти
«Дўстлик» ордени билан
1. Бабаева Холисхон Назиржоновна - Жиззах шаҳридаги «Аl-Abbos silk» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти
2. Бобоқулова Нодира Норбоевна - Бойсун туманидаги «Камари Азиз» уй меҳмонхонаси раҳбари, Сурхондарё вилояти
3. Бўлдиева Шоира Раджабовна - Бухоро шаҳридаги «Ruxshana Teks» хусусий корхонаси директори, Бухоро вилояти
4. Бурхонов Рустамбек Равшанбек ўғли - Хўжаобод туманидаги «Fazo Group» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
5. Джуманиязов Муминбай Аминович - Тўрткўл туманидаги «Мустафа фарм» масъулияти чекланган жамиятининг шприц заводи директори, Қорақалпоғистон Республикаси
6. Паттерсон Уильям Даниел - Пахтакор туманидаги «Silverleafe» қўшма корхонаси бош директори, Жиззах вилояти
7. Разаков Музаффар Махаматович - Қўштепа туманидаги «Fergana Global Textile» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Фарғона вилояти
8. Рахимов Мухтарджон Нигматович - Қуйи Чирчиқ туманидаги «Қуёнчилик ва наслчилик агро комплекс» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент вилояти
9. Солиева Зухра Адхамовна - Тошлоқ тумани тадбиркорликка кўмаклашиш маркази раҳбари, Фарғона вилояти
10. Хамраев Бахтиёр Джаббарович - Навоий шаҳридаги «Gidro Stanko Servis» масъулияти чекланган жамияти директори, Навоий вилояти
11. Эргашев Нурбек Хайдарович - Қарши шаҳридаги «Sulton Tex Group» хусусий корхонаси директори, Қашқадарё вилояти
«Шуҳрат» медали билан
1. Азизов Насим Нематович - Янги Наманган туманидаги  «Merrymed farm» масъулияти чекланган жамияти директори ўринбосари, Наманган вилояти
2. Арифджанов Ботир Зукурович - «Astrum IT» академияси таъсисчиси
3. Ахмаджонов Шокиржон Носиржон ўғли - Риштон туманидаги «Ахмаджонов Шокиржон Носиржон ўғли» кулолчилик корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти
4. Ботиров Фарходжон Машраббоевич - Фарғона вилояти «Agro Impeх Walley» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси
5. Джалилов Улмас Василжанович - Ўзбекистон Республикаси Савдо-саноат палатасининг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси бошлиғи
6. Икрамов Рустам Алиевич - Жиззах шаҳридаги «Бону ширинликлари» масъулияти чекланган жамияти директори, Жиззах вилояти
7. Искандаров Йўлдош Отаевич - Хива туманидаги «Йўлдош Мажид» фермер хўжалиги бошлиғи, Хоразм вилояти
8. Каримов Равшан Муродович - Булунғур туманидаги «Metin Group Impeks» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Самарқанд вилояти
9. Қаролов Санжар Исмоилович - Қарши туманидаги «Қарши агрокластер» масъулияти чекланган жамияти кузатув кенгаши раиси, Қашқадарё вилояти
10. Ниёзов Абдулқосим Алишерович - Қумқўрғон туманидаги «Ниёзов Абдулқосим» хусусий корхонаси бошлиғи, Сурхондарё вилояти
11. Хакимов Ёдгоржон Турғунбоевич - Шаҳрихон туманидаги «And-Chin Invest» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
12. Шакиров Алишер Рустамович - Юқори Чирчиқ туманидаги «Texenergoremmash» оилавий корхонаси директори, Тошкент вилояти
13. Шарипов Исмоил Зарипович - Қизилтепа туманидаги  «Golden meva-sabzavot klaster» масъулияти чекланган жамияти  бош директори, Навоий вилояти

О награждении в связи с Днем предпринимателей группы представителей сферы, внесших достойный вклад в развитие страны
За большой вклад в приумножение экономической мощи и экспортного потенциала республики, внесенный при эффективном использовании созданных в нашей в стране условий по всемерной поддержке и развитию предпринимательства, улучшению бизнес-среды, широкому внедрению отношений государственно-частного партнерства, особый пример по привлечению в сферу инвестиций, успешному осуществлению проектов, созданию новых рабочих мест, повышению благополучия населения, яркое проявление инициативности, знаний и опыта, а также активное участие в добрых делах, направленных на укрепление в обществе атмосферы взаимопомощи, великодушия и милосердия,  наградить орденами и медалями:
1. Абдуллаева Баходира Тожимирзаевича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Tai Chang Special Steel» Чустского района, Наманганская область
2. Мухитдинова Батира Абдулхамитовича - генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Bakan Tex» Яшнабадского района, город Ташкент
3. Нуритдинова Пахритдина Джамаловича - руководителя цветоводческого хозяйства «Agro-Light Business» Кибрайского района, Ташкентская область
4. Туйчиева Каримжона Зикриёевича - владельца частного приусадебного земельного участка в Сырдарьинском районе, Сырдарьинская область
5. Усмонова Ботира Сувоновича - председателя общества с ограниченной ответственностью «Яккатут кластери» Жондорского района, Бухарская область
1. Бабаеву Холисхон Назиржоновну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Аl-Abbos silk» города Джизака, Джизакская область
2. Бобокулову Нодиру Норбоевну - руководителя дома-гостиницы «Камари Азиз» Байсунского района, Сурхандарьинская область
3. Булдиеву Шоиру Раджабовну - директора частного предприятия «Ruxshana Teks» города Бухары, Бухарская область
4. Бурхонова Рустамбека Равшанбек угли - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Fazo Group» Ходжаабадского района, Андижанская область
5. Джуманиязова Муминбая Аминовича - директора завода по производству шприцев общества с ограниченной ответственностью «Мустафа фарм» Турткульского района, Республика Каракалпакстан
6. Паттерсона Уильяма Даниела - генерального директора совместного предприятия «Silverleafe» Пахтакорского района, Джизакская область
7. Разакова Музаффара Махаматовича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Fergana Global Textile» Куштепинского района, Ферганская область
8. Рахимова Мухтарджона Нигматовича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Қуёнчилик ва наслчилик агро комплекс» Куйичирчикского района, Ташкентская область
9. Солиеву Зухру Адхамовну - руководителя Центра содействия предпринимательству Ташлакского района, Ферганская область
10. Хамраева Бахтиёра Джаббаровича - директора общества с ограниченной ответственностью «Gidro Stanko Servis» города Навои, Навоийская область
11. Эргашева Нурбека Хайдаровича - директора частного предприятия «Sulton Tex Group» города Карши, Кашкадарьинская область
1. Азизова Насима Нематовича - заместителя директора общества с ограниченной ответственностью «Merrymed farm» Янги Наманганского района, Наманганская область
2. Арифджанова Ботира Зукуровича - учредителя академии «Astrum IT»
3. Ахмаджонова Шокиржона Носиржон угли - руководителя гончарного предприятия «Ахмаджонов Шокиржон Носиржон ўғли» Риштанского района, Ферганская область
4. Ботирова Фарходжона Машраббоевича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Agro Impeх Walley» Ташлакского района, Ферганская область
5. Джалилова Улмаса Василжановича - начальника Ташкентского городского территориального управления Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан
6. Икрамова Рустама Алиевича - директора общества с ограниченной ответственностью «Бону ширинликлари» города Джизака, Джизакская область
7. Искандарова Йулдоша Отаевича - руководителя фермерского хозяйства «Йўлдош Мажид» Хивинского района, Хорезмская область
8. Каримова Равшана Муродовича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Metin Group Impeks»  Булунгурского района, Самаркандская область
9. Каролова Санжара Исмоиловича - председателя наблюдательного совета общества с ограниченной ответственностью «Қарши агрокластер» Каршинского района, Кашкадарьинская область
10. Ниёзова Абдулкосима Алишеровича - руководителя частного предприятия «Ниёзов Абдулқосим» Кумкурганского района, Сурхандарьинская область
11. Хакимова Ёдгоржона Тургунбоевича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «And-Chin Invest» Шахриханского района, Андижанская область
12. Шакирова Алишера Рустамовича - директора семейного предприятия «Texenergoremmash» Юкаричирчикского района, Ташкентская область
13. Шарипова Исмоила Зариповича - генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Golden meva-sabzavot klaster»  Кызылтепинского района, Навоийская область