Халқлар дўстлиги куни муносабати билан бир гуруҳ фаолларни мукофотлаш тўғрисида
Мамлакатимизда миллатлараро дўстлик ва тотувликни, турли миллат ва элат вакиллари ўртасида ўзаро ҳамжиҳатлик, бағрикенглик, меҳр-оқибат муҳитини мустаҳкамлаш, миллий маданиятлар, урф-одат ва анъаналарни сақлаш ҳамда ривожлантиришга қўшган муносиб ҳиссаси, хорижий давлатлар билан икки томонлама манфаатли муносабатлар ва маданий-маърифий алоқаларни янада кенгайтириш, Янги Ўзбекистоннинг тинчликсевар ва халқпарвар сиёсатини халқаро миқёсда кенг тарғиб этиш борасидаги катта хизматлари, ёш авлодни ватанпарварлик ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялаш йўлидаги ибратли ишлари ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар мукофотлансин:
«Меҳнат шуҳрати» ордени билан
Усманов Наил Каюмович - «Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти» миллий тадқиқот университетининг гидромелиоратив ишларни механизациялаш кафедраси доценти
Шарофидинов Сувхидин - Сўх тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Фарғона вилояти
«Дўстлик» ордени билан
Авазов Эргаш Хидирбердиевич - Республика туркман миллий маданий марказининг Сурхондарё вилояти бўлими раиси
Аджиосман Закир Сабриевич - Тошкент шаҳридаги «Авдет» қрим-татарлар миллий маданий маркази раиси ўринбосари
Адилбаев Жанабай - Қораўзак туманидаги «Қуралпа» овул фуқаролар йиғини раиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Блумхардт Александр - «Knauf» компаниясининг МДҲ давлатлари бўйича ҳамкор бошқарувчилари бош вакили
Вейсалов Расул Латифович - Сирдарё тумани нуронийлар жамоатчилик кенгаши фаоли, Сирдарё вилояти
Володин Андрей Яковлевич - Ўзбекистон рус миллий маданий марказининг Наманган вилояти бўлими раиси
Гечу Сергей Викторович - «Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг 2-навли прокат цехи электр ускуналарини таъмирлаш устаси, Тошкент вилояти
Евтушенко Ольга Анатольевна - Мирзо Улуғбек туманидаги «Alternativa kommunal plus» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати раиси, Тошкент шаҳри
Ёғмиров Давлат Чўлиевич - Қашқадарё вилояти араб миллий маданий маркази раиси ўринбосари
Искендеров Усен Муталипович - Ўзбекистон уйғур миллий маданий маркази раиси
Ким Антонина Е-Сеновна - Ўзбекистон корейс миллий маданий марказлари уюшмасининг Хоразм вилояти ҳудудий бўлинмаси раиси
Кулиева Минсилу Мавлетбаевна - Тошкент шаҳри бошқирд миллий маданий марказининг бошқирд-татар гуруҳи хонандаси, шоира
Ли Хиангрун - Самарқанд шаҳридаги «Azia Metall Prof» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Мамедов Элдар Кисмир-огли - Республика озарбайжон миллий маданий марказининг бошқарув кенгаши аъзоси
Миллер Валентина Александровна - «Wiedergeburt» Ўзбекистон немис миллий маданий марказининг Фарғона вилояти бўлими раиси
Митюлева Валентина Вадимовна - «Гидропроект» акциядорлик жамиятининг гидротехника бўлими бошлиғи, Тошкент шаҳри
Назилов Додо - Республика тожик миллий маданий марказининг бошқарув кенгаши аъзоси
Наринбетов Турехан Канатович - Ўзбекистон қозоқ миллий маданий марказининг Навоий вилояти бўлими раиси
Носиров Обиджон Хамидович - Ўзбекистон қирғиз миллий маданий марказининг Андижон вилояти бўлими раиси
Рагимова Мехрибан Зиядхан кизи - Миробод туманидаги «Темирйўлчилар» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тошкент шаҳри
Хаимов Миэр Рахманович - Ғаллаорол туманидаги «Ғаллаорол калий фосфат» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти
Шелякина Людмила Константиновна - Тошкент шаҳридаги «The Big Smart Trade» масъулияти чекланган жамияти бош ҳисобчиси
II даражали «Соғлом авлод учун» ордени билан
Асланова Елена Юрьевна - Самарқанд вилояти гимнастика бўйича ихтисослаштирилган болалар-ўсмирлар спорт мактабининг катта мураббийси
Монич Надежда Моисеевна - «Светлица польска» Ўзбекистон поляк миллий маданий марказининг Бухоро вилояти бўлими раиси ўринбосари
«Шуҳрат» медали билан
Қаландарова Матлуба Хамидовна - Дўстлик туманидаги «Манаслик чеварлар» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти
Мусабеков Бахтияр Турсунбаевич - «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «Ўзбекистон» локомотив депоси чилангари, Тошкент вилояти
Тлеумуратов Куанишбай Базарбаевич - «Uzbekistan GTL» масъулияти чекланган жамиятининг синтетик газ ишлаб чиқариш цехи бошлиғи

О награждении группы активистов в связис днем дружбы народов
За достойный вклад в укрепление в нашей стране межнационального  согласия и дружбы, атмосферы толерантности, доброты и взаимопонимания между представителями разных наций и народностей, сохранение и развитие национальных культур, обычаев и традиций, большие заслуги в дальнейшем расширении взаимовыгодных двусторонних отношений и культурно-гуманитарных связей с зарубежными странами, широкой пропаганде миролюбивой и гуманной политики Нового Узбекистана на международной арене, а также за образцовую деятельность по воспитанию молодого поколения в духе патриотизма и уважения общечеловеческих ценностей и активное участие в жизни общества наградить:
Усманова Наила Каюмовича - доцента кафедры механизации гидромелиоративных работ Национального исследовательского университета «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства»
Шарофидинова Сувхидина - активиста общественного совета ветеранов Сохского района, Ферганская область
Авазова Эргаша Хидирбердиевича - председателя Сурхандарьинского областного отдела Республиканского туркменского национального культурного центра
Аджиосмана Закира Сабриевича - заместителя председателя крымско-татарского национального культурного центра «Авдет» города Ташкента
Адилбаева Жанабая - председателя схода граждан аула «Қуралпа» Караузякского района, Республика Каракалпакстан
Блумхардта Александра - генерального уполномоченного управляющих партнеров по странам СНГ компании «Knauf»
Вейсалова Расула Латифовича - активиста общественного совета ветеранов Сырдарьинского района, Сырдарьинская область
Володина Андрея Яковлевича - председателя Наманганского областного отдела Русского национального культурного центра Узбекистана
Гечу Сергея Викторовича - мастера по ремонту электрооборудования сортопрокатного цеха № 2 акционерного общества «Ўзбекистон металлургия комбинати», Ташкентская область
Евтушенко Ольгу Анатольевну - председателя товарищества частных собственников жилья «Alternativa kommunal plus» Мирзо-Улугбекского района, город Ташкент
Ёгмирова Давлата Чулиевича - заместителя председателя Арабского национального культурного центра Кашкадарьинской области
Искендерова Усена Муталиповича - председателя Уйгурского национального культурного центра Узбекистана
Ким Антонину Е-Сеновну - председателя Хорезмского областного отделения Ассоциации корейских национальных культурных центров Узбекистана
Кулиеву Минсилу Мавлетбаевну - солистку башкирско-татарской группы Башкирского национального культурного центра города Ташкента, поэтессу
Ли Хиангрун - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Azia Metall Prof» города Самарканда, Самаркандская область
Мамедова Элдара Кисмир-огли - члена совета правления Республиканского азербайджанского национального культурного центра
Миллер Валентину Александровну - председателя Ферганского областного отдела Немецкого национального культурного центра «Wiedergeburt» Узбекистана
Митюлеву Валентину Вадимовну - начальника гидротехнического отдела акционерного общества «Гидропроект», город Ташкент
Назилова Додо - члена совета правления Республиканского таджикского национального культурного центра
Наринбетова Турехана Канатовича - председателя Навоийского областного отдела Казахского национального культурного центра Узбекистана
Носирова Обиджона Хамидовича - председателя Андижанского областного отдела Кыргызского национального культурного центра Узбекистана
Рагимову Мехрибан Зиядхан кизи - председателя схода граждан махалли «Темирйўлчилар» Мирабадского района, город Ташкент
Хаимова Миэра Рахмановича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ғаллаорол калий фосфат» Галляаральского района, Джизакская область
Шелякину Людмилу Константиновну - главного бухгалтера общества с ограниченной ответственностью «The Big Smart Trade» города Ташкента
орденом «Соғлом авлод учун» II степени
Асланову Елену Юрьевну - старшего тренера Самаркандской областной специализированной детско-юношеской спортивной школы по гимнастике
Монич Надежду Моисеевну - заместителя председателя Бухарского областного отдела Польского национального культурного центра «Светлица польска» Узбекистана
Каландарову Матлубу Хамидовну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Манаслик чеварлар» Дустликского района, Джизакская область
Мусабекова Бахтияра Турсунбаевича - слесаря локомотивного депо «Ўзбекистон» акционерного общества «Ўзбекистон темир йўллари», Ташкентская область
Тлеумуратова Куанишбая Базарбаевича - начальника цеха по производству синтетического газа общества с ограниченной ответственностью «Uzbekistan GTL»
Цой Люцию Андреевну - артиста оркестра высшей категории Государственного симфонического оркестра Узбекистана